1 Mile Races for Schools

Victoria Park, Southport, 19th May 2010

 

YEAR 5 GIRLS

back to Results Index

Team Positions 1st St Mary's Prep
  2nd Our Lady of Compassion
  3rd Birkdale Primary
 

  Individual Results

Pos'n Race No Name School Time
1 75 Emma Alderson Independent
6.29
2 37 Sally Laughton St Jeromes
6.50
3 69 Sarah Gkover Shoreside
6.55
4 52 Ellie Kershaw Our Lady of Compassion
6.57
5 66 Abby Bigley Kew Woods
7.05
6 64 Lauren Lloyd  Kew Woods
7.06
7 30 Nisha Kumari-Webster St.Lukes Formby
7.11
8 59 Stephanie Lewis Springwell Park
7.15
9 6 Alexandra Bunclark St Mary's Prep
7.18
10 3 Charlie Moran St Mary's Prep
7.19
11 1 Freya Dodgins Churchtown
7.23
12 31 Charlotte Lea Churchtown
7.24
13 21 Leanne Prescott Birkdale Primary
7.26
14 53 Anna Sweeney Our Lady of Compassion
7.28
15 82 Georgie Monaghan Our Lady  
7.29
16 4 Ciara Moriarty St Mary's Prep
7.30
17 56 Natasha Rouffignac St Johns Crossens
7.31
18 10 Katie Smith              Freshfield CP
7.38
19 72 Gabrielle MacKenzie Shoreside
7.38
20 8 Annabel Nazer St Mary's Prep
7.39
21 42 Holly Eckstein Marshside
7.42
22 25 Georgia Gilham St.Lukes Formby
7.44
23 32 Annabel Blanchard St Jeromes
7.47
24 24 Maisie Bellerby Birkdale Primary
7.48
25 35 Eve Trayer-Blackhurst St Jeromes
7.50
26 5 Kiera Morley St Mary's Prep
7.50
27 20 Eliza Bellerby Birkdale Primary
7.53
28 61 Ellie Beesley Springwell Park
7.56
29 60 Katie Foulkes Springwell Park
7.57
30 2 Rochanne Mellor St Mary's Prep
7.57
31 13 Charlotte Coakley Birkdale Primary
7.58
32 63 Sophia Packwood Pinfold Primary
7.59
33 40 Lily Edwards St Philip's C. E. 
8.02
34 68 Abbie Charles Shoreside
8.03
35 73 Ellie Gifford Shoreside
8.04
36 11 Sophie Taylor           Freshfield CP
8.06
37 50 Eleanor Dowd Farnborough
8.08
38 49 Dawn Halstead Farnborough
8.09
39 76 Lily Leadbetter Churchtown
8.14
40 67 Nica Craig Shoreside
8.15
41 12 Ashley Henshall Birkdale Primary
8.16
42 15 Elena Saunders Birkdale Primary
8.16
43 54 Laura Hough Our Lady of Compassion
8.17
44 46 Georgia Pringle Marshside
8.19
45 57 Shannon Ward St Johns Crossens
8.20
46 65 Cerys Williams Kew Woods
8.24
47 22 Jessica Hall Birkdale Primary
8.25
48 7 Caroline Kennedy St Mary's Prep
8.28
49 34 Orla Mulrooney St Jeromes
8.29
50 33 Emily Byrne St Jeromes
8.30
51 80 Laura Wakefield Churchtown
8.38
52 23 Annabelle Taylor Birkdale Primary
8.43
53 47 Hannah Brain Farnborough
8.50
54 48 Yasmin Duffy Farnborough
8.54
55 28 Lucy Hiller St.Lukes Formby
9.06
56 29 Elle Hampson St.Lukes Formby
9.10
57 26 Rebecca Platt St.Lukes Formby
9.13
58 27 Antonia Clarke St.Lukes Formby
9.14
59 38 Megan McAteer St Jeromes
9.14
60 62 Emma Finch Pinfold Primary
9.16
61 17 Chloe Briscoe Birkdale Primary
9.18
62 36 Ellie Clark St Jeromes
9.24
63 9 Jessica Jackson       Freshfield CP
9.36
64 44 Esther Gerrard Marshside
9.44
65 81 Mia Donougher Churchtown
9.45
66 74 Amy Barrett Churchtown
10.05
67 79 Olivia Thorne Churchtown
10.07
68 14 Elle Massam Birkdale Primary
10.10
69 77 Laura Bostick Kew Woods
10.12
70 16 Elle Merone Birkdale Primary
10.13
71 78 Emily Hudson Kew Woods
10.20
72 19 Alice Eastaff Birkdale Primary
10.32
73 43 Lydia Dearing Marshside
10.37
74 45 Jordanne Hunter Marshside
10.38
75 70 Millie Bevington Shoreside
10.39
76 55 Samantha Porter Birkdale Primary
13.23

  top